

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100 Ω |
| Length | 2.4892 mm |
| Width | 2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 700 µm |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 26 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Series Resistance | 100 Ω |
| Schedule B | 8541600060 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.7 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 146
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22546
Ext.Price$0.22546
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22546 | $0.22546 |
| 10 | $0.19769 | $1.97690 |
| 25 | $0.18696 | $4.67400 |
| 50 | $0.17933 | $8.96650 |
| 100 | $0.17194 | $17.19400 |
| 300 | $0.16370 | $49.11000 |
| 500 | $0.15586 | $77.93000 |
| 1000 | $0.14941 | $149.41000 |
| 3000 | $0.12983 | $389.49000 |
